Дніпропетровська обласна організація роботодавців експертних та інспекційних організацій за європе
За ініціативою Федерації роботодавців України 10 вересня 2015 року відбулася робоча зустріч представників роботодавців з керівництвом Держпраці України.
У зустрічі приймали участь фахівці Федерації роботодавців України, Федерації роботодавців гірників України, Федерації роботодавців охорони здоров’я, об’єднання роботодавців «Укрлегпром», Дніпропетровської обласної організації роботодавців експертних та інспекційних організацій, представники підприємств.
Від Держпраці України на зустрічі були присутні Голова державної служби України з питань праці Чернега Р.І., начальник відділу з питань оплати праці Дегнера І.А., начальник управління інспекційної діяльності Ємельянова Н.А.
Модератором заходу був Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Мірошниченко О.В.
На зустрічі обговорювались питання взаємодії бізнесу і Держпраці України в контексті виконання нею наглядових (контрольних) функцій, запровадження постійних спільних консультативних органів, формування прозорої та ефективної системи надання послуг в сфері експертної діяльності та навчання з питань охорони праці. Про втілення Держпраці України запропонованих Федерацію роботодавців України пропозиції щодо нового підходу до організації державного нагляду, переходу від планових, каральних заходів до європейського сервісного інспекційного відвідування.
У ході зустрічі представники роботодавців висловили занепокоєння у відсутності реорганізаційних заходів пов’язаних із зменшенням регуляторного впливу Держпраці України на бізнес.
Голова ради Дніпропетровської обласної організації роботодавців експертних та інспекційних організацій Гудошник В.А. на зустрічі висловив бачення, що реформи у сфері охорони праці не ефективні і не направлені на зменшення регуляторного впливу Держпраці України.
Дніпропетровська обласна організація роботодавців експертних та інспекційних організацій виступила з пропозиціями щодо:
- скасування дозвільної системи у сфері експертизи та перехід до системи акредитації і нотифікації експертних організацій, системи декларування;
- рівних прав на ринку експертних послуг, проти лобіювання бізнес інтересів підпорядкованих Держпраці України експертно-технічних центрів, навчальних центрів, періодичних видань;
- відкритості систем акредитації, навчання та перевірки знань з питань охорони праці, виключення корупційних чинників із сфери охорони праці.