top of page

Євроінтеграція

Процес переходу на європейські стандарти

Україна переходить на європейські технічні стандарти

Починаючи з 1 січня 2016 європейські та міжнародні технічні стандарти (нормативні документи) використовуватимуться на території України замість існуючих національних техстандартів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, відповідне рішення, затверджене наказом № 1493 Міністерства економічного розвитку і торгівлі, було опубліковано 5 січня на сайті відомства.

Ці зміни будуть введені відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка була ратифікована парламентом 16 вересня 2014, нагадує міністерство.

Як відомо, Україна, Росія і ЄС домовилися про те, що виконання економічної частини Угоди про асоціацію буде відкладено до 2016 року. Адаптація техстандартів є частиною "відкладених" положень угоди. Разом з тим, за наказом Міністерства економіки, підготовка до виконання економічної частини повинна проводитися вже зараз. Згідно з наказом, департамент технічного регулювання та метрології міністерства повинен опублікувати на офіційному сайті відомства перелік змін до національних технічні стандарти.

У той же час національний орган стандартизації "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" протягом 2015 зобов'язаний деталізувати актуальні зміни технічних стандартів і надати всю доступну інформацію виробникам, учасникам ринку, експортерам та іншим суб'єктам господарювання.

Адаптація європейських техстандартів покликана полегшити вихід українських виробників на європейський ринок.

Рішення МЕРТ стосується лише виробництва нехарчової продукції. Для виробників харчової (у тому числі сільськогосподарської) продукції діють інші нормативні документи - фітосанітарні стандарти.

Які відомства зволікають з планом виконання Угоди про асоціацію з ЄС

План виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом досі не виконали Держгірпромнагляд та Держагентство з питань енергоефективності.
Про це заявив у суботу на брифінгу заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимков, інформує Цензор НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Усі міністерства завершили план виконання Угоди про асоціацію з ЄС, за винятком двох інститутів, які досі не змогли затвердити план імплементації - це Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження та Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України", - сказав Шимков.

Please reload

bottom of page